Welcome
Vítejte u Šmejkiho

Vzhledem k jistým názorovým neshodám a způsobu fungování našeho krásného OFICIÁLNÍHO fora jsem se rozhod udělat si na ty moje plky vlastní. Nečekejte takovou bombu, jako jinde, ale snažit se budu - teprv se to učím. Chovejte se tu jako doma. Což doufám, že nemáte v pokojíčku UZInu atakpodobně.

Modely mostů z papíru

Místo pro vláčky H0, TT, N, zahradní železnici, papírové modely, statické modely atd

Modely mostů z papíru

Nový příspěvekby masinka » 24 dub 2016, 17:57

Pánové, dlouho jsem plánoval a nakonec postavil model trámového mostu z plnostěných nosníků. Původně jsem plánoval postavit model na kterém bych vyzkoušel co unese až do destrukce konstrukce ale vypadá dost dobře a pevnost mne překvapila. Na skutečném mostě jsem nastudoval technologii stavby a snažil jsem se ji dodržet i na modelu. Samozřejmě jsem papír nenýtoval ale lepil. model je dlouhý 20cm a bez problémů unese na středu zátěž 1kg i když je jen z papíru do tiskárny. Při přepočtu síly stěn skutečného mostu do modelové velikosti, modeluji v TT, je síla stěny modelového mostu z papíru asi o setinu větší než by měla být, ale pevnost je obrovská a pro provoz na modelovém kolejišti plně dostačující. Zatěžkávací zkoušku jsem prováděl bez koleje jen na konstrukci. Stavěl jsem most se spodní mostovkou, jde o velmi rozšířený most, ale až při stavbě mi došlo o jak geniální konstrukci se jedná. Máte někdo podobné zkušenosti?[
masinka
Pisálek

Return to Modelová železnice, modely