Welcome
Vítejte u Šmejkiho

Vzhledem k jistým názorovým neshodám a způsobu fungování našeho krásného OFICIÁLNÍHO fora jsem se rozhod udělat si na ty moje plky vlastní. Nečekejte takovou bombu, jako jinde, ale snažit se budu - teprv se to učím. Chovejte se tu jako doma. Což doufám, že nemáte v pokojíčku UZInu atakpodobně.

TRS2006 - Config utility - hromadná úprava config.txt

Zde můžete psát odkazy na užitěčné prográmky, utilitky, textury atd - prostě vše, o se hodí k modelaření

TRS2006 - Config utility - hromadná úprava config.txt

Nový příspěvekby Mínox » 20 srp 2011, 23:04

Zdravím.
Zde je můj prográmek na hromadnou úpravu součástí. K čemu že je to dobré? Dělali jste někdy několik podobných součástí? Rozhodli jste se v nich pak něco hromadně změnit? Třeba jen licenci, texturu, nebo cokoli jiného? Asi jste jako já zjistili, že je to úmorná práce a možná jste se na to raději vykašlali. A přávě tuto úmornou práci by měl usnadnit tento prográmek.
Jsem líný člověk a tak jsem k němu nenapsal nápovědu - a byl by to věru dlouhý help. A tak vám jen stručně popíšu, jak s ním pracovat.
Postup:
1) spustíte si Správce Součástí a otevřete potřebné součásti pro úpravy. Toto je bohužel nutné - prográmek to sám neumí. Nicméně se to dá provést hromadně.
2) spustíte ConfigUtil a pomocí něj provedete změny - POZOR!!! - slouží k rychlým hromadným změnám, nemá UNDO a dost často se neptá na potvrzení !!! takže opatrně
3) :-) obnovíte okno stisknutím příslušného tlačítka na toolbaru a zkontrolujete výsledek
4) zavřete jej a pomocí Správce součástí změny potvrdíte.

Co je možné upravovat - aneb ikony v toolbaru:
1) úprava hodnot - umožní upravit jednu hodnotu (kupříkladu "category-class", "username", "kind", ...) u několika součástí naráz. Vyberete součásti, stisknete tlačítko a zvolíte položku, odpovídající typ (hlavně kvůli novým položkám) a hodnotu - položka bude změněna, popř. vložena, pokud zvolíte "Když není přidat". Jestliže je hodnota v závorce, je považována za funkci a tato bude vykonána. Pokud použijete tlačítko na editaci výrazu, najdete v editoru seznam funkcí. Užitečná je například REPLACE(text, conahradit, čímnahradit) - funkcí je mnoho a možná jednou... :-blum1
2) smazat řádek - umožní smazat jeden řádek z configů několika součástí - stačí je vybrat, kliknout na příslušné tlačítko toolbaru, vybrat název položky...
3) kopírování souboru - zvolíte součásti, kliknete a zvolíte soubor. Ten bude velmi rychlou metodou rozkopírován do všech zvolených součástí.
4) mazání souboru - zvolíte součásti, kliknete a zvolíte soubor. Ten bude následně vymazán ze všech zvolených součástí, které jej obsahují.
5) prozkoumání - otevře v průzkumníku všechny zvolené součásti
6) zobrazit - zobrazí configy vybraných součástí a je možné je upravovat - tyto si lze při práci nechat otevřené jako pomůcku (často se to hodí - upravovat něco po paměti není vždy snadné). Nicméně pozor - text se neobčerstvuje a tak se v něm nepromítnou úpravy. Proto se také při změnách zakáže ukládání, abyste si omylem nepřepsali již provedené změny. Ukládání lze povolit občerstvením obsahu, kterého lze docílit novým otevřením. Pozn.: Pokud chcete otevřít (nebo později občerstvit) config jedné součásti, stačí na něj poklikat v seznamu.
7) nastavení - umožní nakonfigurovat program podle Vašich představ. Nastavení je poměrně složité a tak jej popíšu ... možná jednou v Helpu :-blum1
8) vzhled okna - přepíná mezi ikonami, seznamem a podrobnostmi, podobně jako třeba průzkumník
9) ukončení ;)
10) o aplikaci :-lol

Když tam najdete chyby... snad se na ně podívám - jednou ;-) Dnes jsem našel jednu - chybějící popisku u mazání položky, ale to není myslím kritické... A když mi budete chtít dát nějakou odměnu ;-) rád jí přijmu. V současné době by největší odměna byla práce, neboť jsem nezaměstnaný, bez peněz a na dně - se divím, že mi ještě neodpojili Internet a elektřinu ;) :(

Takže... užívejte - doufám, že Vám to k něčemu bude... :-luck
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Mínox dne 14 zář 2011, 02:17, celkově upraveno 1
Mínox

Re: TRS2006 - Config utility - hromadná úprava config.txt

Nový příspěvekby Pifrnec » 24 srp 2011, 08:54

Zdravím,
vypadá to na podařený prográmek,ale měl bych pár námětů:
- upravené součásti by se mohly dát exportovat do externí složky
- prográmek by mohl umět současti překuidovat - zadal by se výchozí kuid a součásti by se po 1 navyšovaly
Je to z důvodu automatického kuidování součastí,kdy je v tom značný chaos a tak by se to dalo zpět naimportovat jako součásti s jiným kuidem.
Chci se ještě poptat,jastli to funguje i u vyšších verzí Trainzu.

Edit:Pokud půjde to překuidování,tak by to mělo vlastně automaticky nabídnout export do jiné složky,jelikož SSP změnu kuidu bude ignorovat.
Pifrnec
Pisálek

Nový příspěvekby Mínox » 25 srp 2011, 22:30

Ahoj.
Díky za pochvalu ;-) a za odezvu.
Novější verze TRS pro otestování nemám, ale věřím že to bude použitelné, jen to možná nedokáže identifikovat cestu k TRS a tu bude třeba nastavit možná ručně.
Export do externí složky - no nepřijde mi to moc důležité (zobrazím přece Průzkumníka a zkopírovat to není problém), ale pokud si to přeješ, nebude problém to doplnit. Teď mne napadá, že kopírovat to ručně může být u více objektů otrava, takže ok, pustím se do toho ;-)
Překuidování... v současné době by se toho asi dalo dosáhnout funkcemi, ale to by bylo zbytečně komplikované a tuto volbu doplním. Napřed ale ověřím, jak se k tomu postaví Správce Součástí - jestli mu to nezpůsobí nějaký problém. Pokud je pravda, že to bude ignorovat, pak to asi nemá cenu. Export do složky udělat mohu, ale nemohu do Správce Součástí přidávat objekty - to bohužel není v mé moci a nebylo to ani v plánu. Jde jen o úpravu s tím, že Správce Součástí to otevře pro úpravy a pak při následném potvrzení naimportuje změny. Nemohu mu říct, že otevřel něco, co neotevřel (resp. v tuto chvíli nevím jak). Na druhou stranu - teď mne napadá, že by to šlo naimportovat ručně.
Každopádně se tím vším budu zabývat.
Mínox

Nový příspěvekby Pifrnec » 26 srp 2011, 20:14

Nejde o to,aby to zpět skousnul správce s jinýma kuidama,to by se stejně muselo přidat ručně jako součásti - pravda je,že je to otrava při více součástech.Stačí,když tam bude ten export :-good
Pifrnec
Pisálek

Nový příspěvekby Mínox » 14 zář 2011, 02:34

Takže... po nějaké době jsem se vrátil k prográmku a provedl požadované i nepožadované úpravy ;-) Opravenou aplikaci jsem vložil do prvního příspěvku, aby tu nebylo milióny verzí. Co že jsem to tedy spáchal?:
Verze 1.1:
  • vylepšeno načítání configů: narazil jsem na součásti (konkrétně u autora D64 - patrně starší objekt), kde byla chybná čeština - část byla v UTF8 a část v Ansi kódu. Z toho důvodu to konvertor "zahodil" a aplikace takovou součást nezobrazovala. Nyní v takovém případě zkusí podrobnější převod po řádcích a chybný řádek vloží nepřevedený.
  • přidána nabídka do hlavního okna: už bylo moc ikon v toolbaru.
  • doplněn export součástí do složky včetně přečíslování KUID.
    Možnosti jsou:
    • Ponechat původní KUID
    • Pořadí podle autorů (vhodné pro práci se součástmi více autorů - každého čísluje zvlášt - autora rozpoznává dle KUID)
    • Celkové pořadí součásti (čísluje bez ohledu na autora)
    • Přejmenování dle výrazu (vypočte KUID z uvedeného výrazu)
  • doplněny proměnné:
    • ContentName (název položky v seznamu - ten se zjišťuje takto: V českém OS napřed zkusí USERNAME-CZ. Není-li, použije se USERNAME)
    • ContentOrder (pouze pro přejmenování: pořadové číslo přejmenovávané součásti)
    • ContentOrderByAuthor (pouze pro přejmenování: pořadové číslo přejmenovávané součásti daného autora)
  • doplněny funkce:
    • BLOCK (funkce CONCAT pod novým názvem, vhodná ke sdružení více funkcí)
      (původní CONCAT spojuje řetězce)
    • MAKEKUID (složí ze dvou (pro KUID2 tří) číslic KUID - první číslice může být KUID a pak se z něj vezme jen číslo autora)
    • SET (nastaví proměnnou - třeba SET("a", 3) nastaví a = 3)
  • doplněny žluté nápovědy (hinty) u tlačítek OK, Storno, ..., ale i na mnoha jiných místech.
Mínox

Nový příspěvekby Mínox » 16 zář 2011, 02:00

Zdravím věechny (tři? - tři si zatím stáhli poslední verzi - to není moc) uživatele své aplikace i ostatní případné čtenáře.
Uvažuji o takovém projektu - možná rozšíření této aplikace: makro jazyk. Umožňoval by hromadnou úpravu součástí skriptem. Teď je jen otázka, zda to má smysl, protože pokud upravuji svoje součásti, pak je upravím jednou a vícekrát to nepotřebuji a nemusím kvůli tomu sestavovat skript - mám-li v úmyslu tuto úpravu distribuovat dál, zašlu opravenou součást v CDP souboru. A pokud upravuji cizí součást, pak (pokud nemám svolení autora, nebo to výslovně autor nepovolil) porušuji autorská práva a takový skript bych rozhodně neměl šířit. Přesto pokud si myslíte, že by taková věc našla uplatnění a máte o ni zájem, dejte vědět - aplikace umí upravit configy, umí provést různé operace se součástmi a umí používat funkce, takže základ pro vytvoření maker a jednoduchého skriptovacího jazyka tu již je a dalo by se na ní stavět.
Takže... pište své názory :-)
Mínox

Nový příspěvekby jagg » 16 zář 2011, 08:19

Takže něco jako AssetX?
jagg
PAN pisálek

Nový příspěvekby Mínox » 16 zář 2011, 23:52

Neznám - co dělá AssetX? Tohle by mělo příkazy na funkce, které s tím lze provést - změna hodnoty v config.txt, nakopírování souboru do součásti, nebo jeho vymazání a podobně - myslím, že nejzajímavější by byla ta změna v configu. Pracovalo by to nad součástmi otevřenými pro úpravu, ale u TRS2006 (u starších ne a novější nemám k otestování) by to mohlo umět otevřít součást pro úpravy dle zadaného KUID a potvrdit změny (pomocí TrainzUtil, nebo jak se to jmenuje).
Mínox

Nový příspěvekby jungova » 22 zář 2011, 23:45

Kdo byl na PEVsoftu, tak možná přehlídnul že tam jsou tutorialy PDF snad ke všemu co tam je. Stahla jsem si pdf k Texture2tga, AttachmentMaker, pm2im, atd ,,,.
jungova

Nový příspěvekby Pifrnec » 05 pro 2011, 22:51

Tak jsem zkusil prográmek - v nastavení cesty pro cokoliv kromě hry mi to ale nabídne pouze s"Dokumenty",nikam jinam se nedostanu a nic se tudíž neotevře :-time
Pifrnec
Pisálek

Nový příspěvekby Mínox » 08 pro 2011, 10:54

Podívám se, opravím...
Mínox

Nový příspěvekby Chriseatus » 21 led 2017, 13:05

Můj config součástí engine (nastavení vlastností motoru lokomotiv):
1) ve správci součástí plus (SSP) zabudovaný v Trainzu 2006
2) se zkušenostmi s prací v TEE (švédský jednoduchý prográmek pro modelování engine určený pro trainz), bohužel už není nikde k stáhnutí
3) zdroje dat z internetových stránek: www.atlaslokomotiv.net , www.vlaky.net , www.atlasvozu.cz
Chriseatus
Občas pisálek

Nový příspěvekby misoft » 24 led 2017, 09:11

Trainz Engine Editor - http://www.stw.se/tee.html
Žiaľ - download je naozaj OUT.
misoft
Pisálek

Nový příspěvekby jagg » 24 led 2017, 13:53

Na svenska3D je pro registrované regulérně ke stažení.
jagg
PAN pisálek

Return to Prográmky, utitlitky, texturky atd