Welcome
Vítejte u Šmejkiho

Vzhledem k jistým názorovým neshodám a způsobu fungování našeho krásného OFICIÁLNÍHO fora jsem se rozhod udělat si na ty moje plky vlastní. Nečekejte takovou bombu, jako jinde, ale snažit se budu - teprv se to učím. Chovejte se tu jako doma. Což doufám, že nemáte v pokojíčku UZInu atakpodobně.

Windows 10 stahování.

A jak už název napovídá, zde se můžete tázat na věci, nesouvisející s tvorbou

Windows 10 stahování.

Nový příspěvekby sulcpe » 15 kvě 2017, 10:21

Ahojky vespolek,už se vás dotklo stahování W-10 s novým "Upgradem" který mi přišel 13.5. ? Od té doby nic od nikud nestáhnu.Volal jsem na Microsoft kvůli tomu ale zatím nic.Neví někdo co s tím?.Na TRS 04 se vždy ukázal tradiční zelenočerný obrázek,ale od toho Upgradu je tam vidět jen nějaký obrázek v podobě stránky
z pravé půlky popsané a z levé maličkej rámeček.Ale nic s tím nejde dělat.Je sice ještě jedna možnost,ale na mě asi dost složitá."Cdp"
Za 1.nevím kde to najít a za 2.nevím jak s tím dělat v případě že bych to někde našel a stáhl si to.Jsem z toho celej na nic.Tak mám asi jedinou možnou záchranu tady mezi odborníky. :-help .Díky Josef
sulcpe
Občas pisálek

Re: Windows 10 stahování.

Nový příspěvekby misoft » 19 kvě 2017, 15:58

Veľmi málo údajov (okrem toho, že máš "desiatky") - prehliadač aký? Odkiaľ sťahuješ?
Na niektoré stránky treba použiť "iný" postup pre stiahnutie - na odkaz klik PTM a z ponuky vybrať "Uložiť odkaz ako...." a pri názve súboru, ktorý sa objaví, doplniť koncovku *.cdp... a stiahne sa to ako CDP súbor.
misoft
Pisálek

Nový příspěvekby sulcpe » 19 kvě 2017, 20:51

Ahojky,máš pravdu,neudal jsem nic důležitého.Tak mám nejnovější Upgrade,tak jak mi přišel od Microsoftu.No a stahuji na Trainz.cz a zde.Na Trainz.cz pouze na zdejších odkazech a členů tohoto portálu.Nikde jinde.Ale jak říkám.Než jsem tento Upgrad nainstaloval,bylo vše v naprosté pohodě.Ale jak mi dnes sdělil můj syn,dělá jim v podniku tento poslední Upgrad na jejich PC taky dost veliké problémy.Tak nevím jestli s tím půjde ještě něco dělat.Ale pořád to zkouším a zkouším jak bych tomu přišel na kloub.Díky moc za radu.J.
sulcpe
Občas pisálek

Nový příspěvekby sulcpe » 21 kvě 2017, 14:18

Výborně!! Funguje to.Je to paráda.Díky za fundovanou radu.Máš zkušenosti.Skrátka to znáš a umíš.A hlavně jsi ochotnej se o to podělit což některý lidi nechtěj (dělit se s druhým).Díky.J.
sulcpe
Občas pisálek

Nový příspěvekby misoft » 25 kvě 2017, 11:40

Ďalšia vec je rozbalenie toho *.cdp súboru.
V hlavnom adresári hry máš jeden súbor ContentDispatcher.exe - to je ten "rozbaľovač".
V systéme si k súborom *.cdp priraď asociáciu (natrvalo) na tieto súbory a vyhľadáš ten .exe súbor ContentDispatcher (bude nastavený ako predvolený na otváranie CDP súborov). Potom stačí na stiahnutý *.cdp súbor dvojklik a asociovaný program (ContentDispatcher) ho rozbalí a nainštaluje do Trainz-u do podadresára World/Dispatcher/Dowloads.
Často sa však stáva, že Trainz (hra) toto rozbalené a nainštalované ani nezobrazí (vozidlá v depe, objekty v Editore)... lebo nemá (niekedy sa to stáva) nastavenú cestu k nim. Ja som to vyriešil (a mnohým aj doporučil a potom to funguje) toto prekopírovať/premiestniť do ...../World/Custom/profiles - a vtedy Trainz už to nájde.
misoft
Pisálek

Nový příspěvekby sulcpe » 01 čer 2017, 10:59

Díky,ale ContentDispatcher.exe jsem nikde v Adresáři nenašel.Je zde pouze ContentManager.Je možný,že se skrývá v nějakém podsouboru.Ale ten jsem taky neuměl najít.Navíc jsem zkusil k stahovaným souborům přiřadit".cdp natrvalo" a všechno se mi vymazalo.Vzpoměl jsem si jak mi radil" INSIDE" ve složce Cache odstranit složky (cache-trains.chump) a je-li přítomná složka (world-cache-Dispatcher.chump).Tím se mi všechno vrátilo nazpět.Ale byl jsem z toho na prášky.Tím samozřejmě nechci říct,že bys mi neradil dobře,ale nějak mi určitý úkony v PC v mých letech už nejdou tak, jak bych si přál.Budu se s tím muset vypořádat tím,že se budu ptát lidí který to uměj.Zatím mám se stahováním od té doby problém.
sulcpe
Občas pisálek

Nový příspěvekby misoft » 02 čer 2017, 17:46

Pretože mám dosť starú verziu TRS 2004 - tak mám tam ContentDispatcher - teraz sa to možno volá Content Manager - ale účel by mal byť rovnaký - doinštalovať do hry stiahnuté *.cdp súbory. Samotný *.cdp súbor je totiž "balík" - skomprimovaný adresár s jednotlivými súčasťami a pod. (pod. ako RAR, ZIP....).
Cache zložky - na to som ani nepomyslel (pretože sám som to použiť nemusel), ale odstránením Cache sa odstránili "pozostatky" a novým spustením hry sa opätovne "revitalizovali" a doplnili aktuálnymi dátami.

Čo sa sťahovania týka - písal som vyššie - niektoré stránky "nechcú" ponúknuť klasický spôsob sťahovania (cez vstavaný downloader prehliadača) - takže sa mu to musí "nanútiť", ale zo stránok komunity CZ,SK,PL,HU,DE viacmenej to ide v pohode - horšie je to už z Auranu......
misoft
Pisálek

Nový příspěvekby sulcpe » 02 čer 2017, 18:33

No,zkouším to pořád.Něco ztahovat jde,takový menší věci,ale lokomotivy-třeba "rosničku" nebo "Hrbouna","Albatrosa 022" tak to mám smůlu.Snad mi to synátor odinstaluje ty poslední Upgady a bude to zase dobrý.Ale moc ti díky za veškerý informace co jsi mi dal.Dost mi pomohly.Takže můžu dál "tvořit" svojí vlastní dráhu s tím co mám.J.
sulcpe
Občas pisálek

Return to Dotazy