Welcome
Vítejte u Šmejkiho

Vzhledem k jistým názorovým neshodám a způsobu fungování našeho krásného OFICIÁLNÍHO fora jsem se rozhod udělat si na ty moje plky vlastní. Nečekejte takovou bombu, jako jinde, ale snažit se budu - teprv se to učím. Chovejte se tu jako doma. Což doufám, že nemáte v pokojíčku UZInu atakpodobně.

Proč, jak a tak

Proč, jak a tak

Nový příspěvekby smejki » 27 bře 2009, 10:24

Vzhledem k tomu, že v poslední době se začaly množit různé dotazy, námitky, připomínky, přání a občas i pochvaly ;-), chci říct pár slov, které doufám objasní, proč dělám to, co dělám.
Takže za
A) dělám pro sebe. Uvědomte si to. Ne pro Vás - sice to zní blbě, ale je to tak. To, co dělám, chci já, z nějakého důvodu sem se rozhod to postavit - většinou mi to chybí. Dělám to podle svých nároků, potřeb a možností. A když už to udělám, nemám ale důvod syslit si to sám pro sebe - proto máte možnost si moje veledíla :-D stáhnout. S tím souvisí za
B) nepotřebuji různé serepetičky, jako jsou měnící se korony, animovaní/neanimovaní paňáci na lokomotivách, animované dveře, tuny skriptů, jízda z CABu. Pro mě je TRSko nahrážka vláčkoviště a tam bych to taky neměl a nechybělo by mi to. Navíc za
C) neumím skriptování, rovnou říkám, že se ho ani učit nechci. Nejsem moc přes grafiku, tudíž si textury ladím podle svých nejlepších možností, což ne vždy musí vyhovovat všem ostatním. Co se týká mého hudebního nadání, zapomnělo se někde v minulém životě, takže asi tak. A taky nejsem hnidopych, kterej by oblejzal model a šuplerou měřil vzdálenosti. Je to hra, není to model na výstavu. A v neposledním případě nemám čas podnikat lovy s foťákem/mikrofonem za mašinama. Prostě nemám. Takže za
D) všechny věci, které jdou ven, jsou betaverze. Nemám svých pár betatesterů a ani je nechci. Víc hlav víc vidí. Nic a nikdo Vás nenutí, pokud se Vám tento přístup nelíbí, si cokoli stahovat. Máte to, jak to je - bez záruky čehokoli. Neberu si za to peníze a to mi dává možnost dělat si to podle mého. Nemám v úmyslu mít nej....cokoli, prostě mi stačí mít to. Tím neříkám, že pustím ven každý šit, ale ani tak nehodlám ladit modely k dokonalosti. Nemám čas a s tím přístupem bych doteď jezdil asi s 5 vagonama a 1 lokomotivou a já jezdit chci. Baví mě parní období. A naposled za
E) nikdo Vám samozřejmě nebrání podílet se nějakým způsobem na mé tvorbě. Připomínky, které se vztahují ke zjevným chybám v modelu, beru samozřejmě na vědomí a pokud možno je opravím. Ne hned, většinou, až se toho nasbírá víc. Zrovna tak rozumné návrhy, které jsem schopen splnit, nebo si myslím, že by to k něčemu bylo. Zrovna tak se ale můžete podílet i tím, že to, co Vám chybí, můžete stvořit. Nelíbí se Vám zvuky? Umíte lepší? OK, sem s nima, já je rád použiju. Chcete skripty? OK, vytvořte je a já je použiju. Nelíbí se Vám textury? Udělejte lepší, vydám verzi s nima. Stačí jen chtít a snažit se a ne jen mrmlat a remcat - támhle ten to má tak a tak, proč ne Ty? Prostě proto. Nic Vám nebrání jít jinam. Nejsem genius ani kouzelník ani všeuměl. Jo a zapomněl bych
F) nezávodím. Nesoutěžím, Je mi jedno, kdo, co a jak, nikomu svoji tvorbu nevnucuju. Nesnažím se být nej nebo tak něco. Stavím si pro potěšení, to co chci, kdy to chci a jak to chci. A pokud to bude mimo mě používat alespoň jeden člověk, svůj účel to splnilo.

Honza
smejki
Site Admin

Return to O mojí tvorbě